Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

Paweł Świderski

Warszawa

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Po co ci konektor danych w firmie?

Autor: Michał Świderski, publikacja: 2022-11-18

Konektory danych otaczają nas na co dzień. Każda informacja, którą wysyłamy do sieci, ląduje w konektorze, który decyduje, co z nią zrobić. Czy w twojej firmie jest potrzebny łącznik danych? Ten artykuł przybliży ci funkcjonowanie oraz rolę konektorów danych.

Napis: Konektory danych w Twojej organizacji

Czym jest konektor danych?

Jest to oprogramowanie, którego głównym zadaniem jest łączenie dwóch lub kilku systemów ze sobą, aby dane pomiędzy nimi były przesyłane w sposób automatyczny. Konektor może wykonywać także inne funkcje zdefiniowane przez twój biznes. Moi klienci zazwyczaj chcą, aby konektor posiadał podręczną bazę danych, w której są zapisywane wszystkie dane przechodzące przez niego. Ma to zapobiec utracie danych w przypadku, gdy któryś z systemów końcowych nie działa, jak powinien.

Walory posiadania konektora danych w firmie

Na pewno głównym atutem takiego rozwiązania jest automatyzacja przepływu informacji oraz zapobieganie ich utracie. Ponadto także uniezależnienie firmy od systemów końcowych, takich jak CRM, ERP itp. Zmiana systemów w firmie wiąże się z kosztami oraz wielkim wyzwaniem logistycznym, co zazwyczaj jest głównym czynnikiem powodującym niechęć do zmiany. Konektor daje możliwość wymiany systemu końcowego w relatywnie krótszym czasie bez strachu przed utratą danych czy wstrzymaniem pracy firmy. Kluczowym jest dopisanie do niego odpowiednich metod obsługujących nowy system i zasilenie go w dane – w tym czasie organizacja cały czas pracuje na poprzednim rozwiązaniu. Po podłączeniu do konektora wystarczy przeszkolić zespół z nowego systemu i tyle.

Dzięki temu firma nie ma przestoju w działaniu. Do konektora mogą być podłączone dwa systemy jednocześnie, co daje czas na porządne przeszkolenie zespołu i bezstresowe wdrożenie nowego rozwiązania.

Obsługa konektora

Każdy konektor, który oddaję w ręce klientowi, posiada panel administracyjny z podstawowymi informacjami i czynnościami. Zazwyczaj takie panele są wykorzystywane w przypadku, gdy jest podejrzenie niepoprawnego działania któregoś z systemów końcowych. W konektorze można sprawdzić, czy dana informacja została wysłana i co z nią się stało.

Zawsze daję gwarancję na swoje rozwiązania oraz specjalną ofertę na serwis. W konektorze cały czas przepływają dane, dlatego trzeba go stale monitorować i dostosowywać do nowych danych. Usługa serwisowa jest niezwykle ważna, aby być pewnym, że dane są odpowiednio interpretowane i przesyłane.

Czy jest ci potrzebny konektor w firmie?

Odpowiedź brzmi: TAK, ale żeby do tego dojść, odpowiedz sobie na kilka pytań.

  • Czy wiesz, które kampanie reklamowe działają najlepiej?
  • Czy wiesz, na którym etapie lejka sprzedażowego masz największą stratę?
  • Czy wiesz dokładnie, z którego kanału reklamowego pochodzi twój klient?
  • Ile czasu twoi handlowcy potrzebują na wykonanie oferty?
  • Ile czasu zajmuje ci przesłanie faktur do księgowości?
  • Ile czasu potrzebujesz na sprawdzenie oferty konkurencji?

Są to najczęstsze bolączki osób, które do mnie się zgłaszają. Rozwiązując te problemy, mam realny wpływ na zwiększenie wydajności waszych przedsiębiorstw, a to się przekłada na wasz zysk ;)

Integracja systemów IT - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 4 674 Specjalistów od Integracji Systemów IT najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o integracji systemów IT